V čem pomůže konsolidace pro problémové klienty?

Problémový klienti dnes mají nejenom bohaté možnosti toho, kde mohou získat úvěrové produkty. Této skupině lidí jsou ale nabízeny i další služby, které s úvěrem a půjčkou lehce souvisí. Na mysli máme variantu, kterou je konsolidace pro problémové klienty. V čem je zajímavá a co hlavně přinese? Pojďme se podívat na hlavní výhody. Hned na úvod musíme říci, že jde o takzvané sloučení půjček. Tedy primárně o to, že jsou spojeny do jednoho jediného úvěrového produktu. A ten přinese výhody. Jaké?

Jenom jedna splátka

Zatímco dnes můžete jako problémový klient splácet hned několik úvěrových produktů najednou, konsolidace pro problémové klienty vás jich zbaví. A to tak, že všechny vaše nesplacené závazky jednoduše spojí do jednoho jediného. Již nemusíte hlídat několik termínů, jelikož bude vždy jenom jeden a to spojený s jednou jedinou splátkou. Zde určitě nesmíme zapomínat na to, že takto spojit lze celou řadů různých úvěrů. Mezi ty možnosti, které patří mezi nejběžnější a tedy i nejvyužívanější dnes patří:

Konsolidace pro problémové klienty sníží úrok

Druhou výhodou této cesty je také fakt, že v rámci celého procesu dojde ke snížení celkové úrokové sazby. Ta logicky přinese úsporu i finanční, a to v rámci částky, kterou celkově přeplatíte. V mnoha případech může být úrok snížený třeba o jednotky, ale i o desítky procent. V konečném důsledku to znamená možnosti, kdy konsolidace pro problémové klienty sníží celkově splácenou částku o několik desítek tisíc. To vše jenom proto, že se rozhodneme konsolidovat a že se rozhodneme své půjčky takto spojovat. A to jak u bank, tak i u nebankovních společností.

Měsíčně můžeme platit méně.

Zapomínat nesmíme ani na další důležitou výhodu, která souvisí s naší měsíční splátkou. Může být vytvořen zcela nový kalendář, na základě kterého vše rozdělíme na delší období. A co to přinese? Hlavně pozitiva spojená s tím, že budeme splácet mnohem méně a tak měsíčně nebudete tolik zatěžovat náš rodinný, nebo osobní rozpočet. Jak píše společnost Alfa půjčky, tento krok ale může mít i jednu nevýhodu: „Další výhodou je snížení měsíční splátky a přizpůsobení parametrů nové půjčky vašim aktuálním potřebám a možnostem. Díky nižší splátce však sice prodloužíte dobu splatnosti a tím snížíte výši splátky, ale o to více zase na celkovém úvěru přeplatíte bance.“

Ano či ne?

Odpověď na tuto otázku je více než jasná – ano. Tedy za podmínek, že si vše skutečně zkontrolujeme a budeme si jistě, že po konsolidaci rozhodně budeme platit méně. Pokud k tomu nedojde, je konsolidování zcela zbytečná ztráta našeho času. A na co hledět primárně? Na kombinaci úroku, RPSN a celkové částky, kterou budeme muset ještě splatit.

Konsolidace pro problémové klienty
shotput / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny