Proč uzavřít cestovní pojištění online?

Cestování je dnes nejenom oblíbeným koníčkem, ale v souvislosti s tím, si také mnohdy užíváme naší dovolenou. Zatímco v minulosti většina z nás cestovala hlavně v ČR, dnes se raději podíváme do zahraničí. To je spojeno nejenom s většími možnostmi poznání zajímavých míst, ale i s několika riziky. Ty se mohou týkat třeba:

  • Nutnosti zdravotní péče
  • Ztráty zavazadel
  • Způsobení škody

Je proto dobré se proti takovým situacím chránit. Dnes existuje poměrně oblíbená a samozřejmě i vyhledávaná možnost. Nejedná se o nic jiného, než cestovní pojistku. Podívejme se na ni blíže, stejně jako na důvody, proč uzavřít cestovní pojištění online.

Zkuste si půjčit na dovolenou a vyrazit do exotických destinací.

Proč cestovní pojistku mít?

Hlavním důvodem mohou být výdaje spojené s naším ošetřením. V mnoha zemích sice platí i evropský průkaz zdravotního pojištění, ale náklady za péči mohou být jiné. Hrazeny tak jsou jenom ty výdaje, které jsou finančně shodné s těmi našimi. Co je nad daný rámec musíme zaplatit sami. A v tomto případě přichází na řadu právě cestovní pojistka, díky které není třeba hradit veškeré náklady z vlastní kapsy.

Stejně tak se ale konkrétní cestovní pojištění online nemusí vztahovat jenom na naše zdraví nebo úrazy. Stejně tak můžeme pojistit naše zavazadla proti ztrátě nebo krádeži, či lze pojistit i naši odpovědnost. V podstatě platí, že pojišťovna může uhradit jakékoliv případné škody, které vzniknou, nebo které způsobíme.

Jaké výhody plynou z toho, že uzavřeme cestovní pojištění online?

Proč je dobré mít cestovní pojistku, to již víme. Nyní se podívejme také na to, proč je dobré ji uzavřít online. Dnes existují různé porovnávače, které jsou zárukou toho, že se můžeme dostat na tu nejlepší cenu, která je k dispozici. Díky tomu získáme odpovídající ochranu, kterou lze mít díky porovnání pojišťoven doslova za pár korun denně. Jeden z takových porovnávačů uvádí: „V naší nabídce najdete také nabídky celoročního cestovní pojištění. Nejlevnější pojištění tohoto typu vás vyjde méně než na 1 Kč na den. Pojištění je možné využít pro všechny typy cest.

Stejně tak je důvodem pro online sjednání i rychlost a jednoduchost. Není třeba nikam chodit, jelikož vše zvládneme prostřednictvím našeho počítače, nebo mobilu. Dokonce platí, že uzavřít cestovní pojištění online můžeme třeba díky chytrému telefonu cestou na konkrétní letiště, nebo cestou do dané země.

Nezapomínejte na správný výběr

Aby bylo cestovní pojištění online uzavřeno správně, je třeba dodržet i několik podmínek. Těmi se rozumí třeba správný výběr země, stejně jako výběr účelu cesty, nebo i termínu, kdy budeme za hranicemi. Jedině tak máme jistotu, že bude cestovní pojistka sjednána správně. Navíc u mnohých pojišťoven platí, že pojistku je třeba sjednat ještě před vycestováním ze země.

Proč uzavřít cestovní pojištění online?
EdiNugraha / Pixabay

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin