Jak vybrat vhodnou nebankovní půjčku?

Čekáte na výplatu? Připadá vám poslední týden doslova nekonečný? Do toho se vám přimotala ještě nenadálá událost, jež vyžaduje operativní finanční řešení? Pak budete s největší pravděpodobností pokukovat po nějaké půjčce. Pokud jako první zamíříte do banky, pak je zde velká pravděpodobnost, že půjčka vám vůbec nemusí být schválena a to z důvodu nedostatečných příjmů nebo záznamu v registru dlužníků.

Pokud k tomu skutečně dojde, pak vaše kroky povedou s největší pravděpodobností k nebankovní instituci.

Nesázejte na první reklamu, se kterou se setkáte

Reklama je (mnohdy velmi) úspěšných persvazivním prostředkem. Pokud v televizi vidíte veselé postavičky a poskakující korunky, které vám slibují samé výhody, mějte se na pozoru. Raději danou půjčku porovnejte s konkurencí. Společností, které poskytují nebankovní půjčky je opravdu velké množství a ty nejvýhodnější zpravidla žádnou propagaci nepotřebují.

Spočítejte si celkové náklady

Ačkoli se může zdát půjčka na první pohled velmi výhodná, po propočítání celkových nákladů můžete dospět k názoru, že vaše prvotní nadšení bylo značně optimistické. Nesázejte pouze na výši úroků, spočítejte si také poplatky, případné sankce a porovnejte výši RPSN.

Pozor na poplatky předem

Pokud po vás společnost požaduje nějaký poplatek (za vyřízení, administrativu) předem, pak zbystřete. S největší pravděpodobností byste se totiž už s vynaloženými prostředky ani slíbenými financemi nemuseli již nikdy v životě setkat.

fielperson / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny