Podvodné půjčky: Místo peněz exekuce

Pozro na výhodné půjčky bez poplatků, bez ručení nebo bez doložení příjmů. Místo půjčky vám může hroziit exekuce.
Pozro na výhodné půjčky bez poplatků, bez ručení nebo bez doložení příjmů. Místo půjčky vám může hroziit exekuce.

Některé nebankovní společnosti, které nabízí půjčky, neváhají zajít v honbě za ziskem, hodně daleko. Jejich jednání tak často minimálně zavání podvodem. O jednom takovém případu jsme psali nedávno – firmy nabízející podvodné půjčky na směnku  napálily několik tisíc lidí, kterým teď hrozí exekuce. Další podobný případ v nedávné době odhalila Česká televize

Půjčku vám nedají a místo toho hrozí exekuce

Česká Televize  odhalila případ, kdy firma slibující nebankovní půjčky používá podivné praktiky. Nebankovní společnost CCS Finance CZ požadovala poplatek 3000 Kč za vyřízení půjčky (kterou ale nikdy neposkytnula).

Paní Miroslava Fiurášková z Vítkova se obrátila na tuto firmu, když potřebovala půjčit peníze. Líbila se jí nabídky půjčky bez zajištění a bez poplatků předem, firma slibovala poskytnout peníze ihned, takže přes internet vyplnila žádost a čekala na poskytnutí půjčky. Když se dlouho nic nedělo, půjčila si peníze jinde a firmu CCS Finance CZ pustila z hlavy.

Ta se ale zhruba za rok ozvala a požadovala uhrazení poplatku 3000 Kč + navíc ještě dalších 5000 Kč jako pokutu a penále. Když jim peníze odmítla zaplatit, začala dotyčná firma ihned vyhrožovat exekucí. Vypadá to, že tato firma přišla na pohodlný způsob, jak z lidí vtáhnut peníze. Udělají si hezké webové stránky, nabídnou lákavé půjčky – bez poplatků, bez doložení příjmu nebo bez registrů a pak už jen čekají, kdo jim na to skočí.

Podle osloveného právníka ale firma nemá velké šance. Aby mohla být nařízena exekuce, musela by se firma nejprve obrátit na soud, který by musel vydat příslušný exekuční titul. Ke stejnému soudu by se pak mohla obrátit i paní Miroslava Fiurášková a podat odpor. Vzhledem k tomu že firma CCS Finance CZ jí žádné služby neposkytnula, nemá ani právo požadovat úhradu jakýchkoliv poplatků.

Pozor na podvodné půjčky

Vzhledem k tomu, že podobných případů, kdy firmy slibují půjčky, ale pak nic neposkytnou, a jen vymáhají peníze přibývá, je dobré být opatrný. Na co si dát pozor? Pokud si nechcete nebo nemůžete půjčit peníze od banky nebo od některé velké finanční společnosti, pak je nutné být opatrný. Půjčky v ČR poskytuje několik stovek různých subjektů, a pokud využijete služeb nějaké malé firmy, musíte si ji prověřit. Jaké má reference, jaké s ní mají zkušenosti její zákazníci. Také byste si vždy měli dobře přečíst všechny podmínky. I když vyplňujete žádost přes internet, nestačí jen „zaškrtnout“ že souhlasíte s podmínkami, musíte si je přečíst, jinak můžete později litovat.

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin