Kreditní karta

Jednou z hojně využívaných možností bankovních půjček jsou kreditní karty. Pojďme si tedy nyní říct, co to vlastně kreditní karta je a jak funguje.

Kreditní karta – co to vlastně je?

Kreditní karta je jedna z možností platebních metod. Je vázaná k bankovnímu účtu, na kterém je zaveden tzv. revolvingový úvěr, ze kterého karta čerpá – na tomto úvěru je smluveno mezi vámi a bankou, do jaké výše smíte čerpat.

Jak to tedy funguje?

V praxi to tedy funguje asi tak, že zajdete do banky, kde zažádáte o kreditní kartu, případně vám ji banka, u které máte vedený běžný účet, sama nabídne.

Na účet předem nevkládáte žádné peníze! Jde tudíž o půjčku, jelikož celý měsíc čerpáte peníze banky, a to až do stanovené výše, máte tedy u banky půjčku 10 000, 20 000, 50 000,… zkrátka podle toho, kolik jste daný měsíc vyčerpali. Samozřejmostí je, že pokud víte, že např. 50 000 měsíčně nevyužijete nebo nezaplatíte, zvolíte strop nižší – vždy takový, který odpovídá vašim platebním možnostem. Na konci měsíce vám pak přijde informace o tom, kolik peněz jste utratili.

Jaké podmínky musíte splňovat, abyste kreditní kartu získali

Jelikož jde o typ půjčky, banka si ověřuje stejné údaje jako byste si brali běžnou peněžní půjčku – tedy vaši pracovní smlouvu, platební morálku, jestli již nějaké půjčky máte, případně jaké a zda nejste v registru dlužníků. Každá banka má limit nastaven jinak. Doporučujeme prostudovat si webové stránky jednotlivých ústavů, kde si kritéria zjistíte nebo kontaktovat konkrétní bankovní pobočky.

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin