Jaké úvěrové produkty dnes patří mezi jisté půjčky?

Pokud chceme půjčku, měli bychom samozřejmě jít tam, kde nám ji dají. Na současném trhu máme hned celou řadu možností, které nás zaručeně nezklamou. Můžeme jít cestou bankovní, stejně jako nebankovní. Pojďme se podívat, co patří mezi jisté půjčky s ohledem na to, co vše můžeme splnit.

Jaké jsou jisté půjčky, pokud máme velký příjem, pozitivní minulost a vysokou bonitu?

V takovém případe je jasné, že to pravé pro nás bude zcela určitě banka. Důvod toho je více než jasný, jelikož právě v bance máme možnost narazit na ten nejlepší úrok, stejně jako na nejnižší RPSN. Pokud tedy hledáme půjčky skutečně nejvýhodnější, tato varianta by nás zklamat určitě neměla. Dodat ale musíme to, že podmínky získání často bývají poměrně náročné. Pokud tedy hledáme opravdu jisté půjčky i pro nás, je třeba si nejprve ujasnit, že všechny výše uvedené podmínky splňujeme.

Pokud ano, je dobré vybrat správnou banku. Můžeme doporučit určitě banky menší, jelikož ty dnes mohou nabídnout úroky, které patří mezi ty nejmenší na trhu. Příkladem mohou být banky jako Equa Bank, Air Bank nebo mBank.

Máme příjem, ale problémy s registry

Druhou možností může být situace, kdy doložitelný příjem máme, ale zároveň máme i záznamy v registrech, což může být u banky problém. Přesto zoufat nemusíme, jelikož mezi jisté půjčky v tomto případě patří klasický nebankovní segment. Zde jsou typickými zástupci Provident, Smart Půjčka, Home Credit a Cetelem. Pokud je na nich něco zajímavé, tak určitě to, že první dva poskytovatelé nabídnou hotovostní půjčku s vyřízením u nás doma, zatímco další dva půjčku bezhotovostní. U všech máme poté jistotu rychlého vyřízení, jednoduchých podmínek a možnost využít peníze na cokoliv – bez dokládání konkrétního účelu.

Drobným negativem u nebankovních společností poté může být vyšší úrok, ale ne nezbytně. Mnoho společností totiž neustále snižuje své úrokové sazby, nebo přichází s různými akcemi. Shrnout můžeme charakteristiku posledního jmenovaného poskytovatele: „S Osobní půjčkou Cetelem si můžete i vy splnit svá přání a nezáleží na tom, jaká zrovna jsou. Získejte úvěr od 20 000 Kč až do 1 milionu s úrokem od 6,9 % ročně. To vše s 0 Kč poplatky za sjednání a vedení úvěru, stejně jako mimořádnou splátku nebo předčasné splacení.“

Když hledáte skutečnou jednoduchost

Poslední možností je následně situace, kdy hledíme hlavně na co nejrychlejší a nejjednodušší proces vyřízení. I tokové jisté půjčky existují a jsou spojeny se segmentem mikropůjček.

Zde je ideálním zástupcem třeba společnost:

A co je charakteristické zde? Vyřízení online, bez dokládání příjmu, bez nahlížení do registrů, ale i bez papírování. A to vše s jistotou vyřízení za několik málo minut. Negativem však bývají vyšší úrokové sazby.

ptra / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny