Půjčky ČSOB: Zelená půjčka na bydlení

Zelená půjčka na bydlení od ČSOB je účelový úvěr, který slouží především k financování nejrůznějších stavebních úprav nemovitostí.  Zelená půjčka od ČSOB může být poskytnuta například na zateplení domu, na výměnu oken nebo dveří. Půjčka také může sloužit k financování přechodu na obnovitelné zdroje energie, na instalaci tepelných čerpadel nebo na instalaci solárních kolektorů.

Zelená půjčka na bydlení od ČSOB může být použita i k financování novostavby energeticky pasivního domu. Mezi další možnosti, na co je možné získat peníze od ČSOB formou zelené půjčky, pak patří i vybudování vlastní studny nebo na financování výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Zelená půjčka od ČSOB nejenom na bydlení

Zelená půjčka od ČSOB může být poskytnuta v minimální výši 100 tisíc korun. Maximální výše pak není omezena. Horní hranice tohoto úvěru se tak odvíjí od konkrétního projektu, na který se snažíte získat potřebné finance.

Splatnost zelené půjčky od ČSOB se může pohybovat v rozmezí 12 – 120 měsíců. Minimální úroková sazba u této zelené půjčky patří spíše mezi ty nižší – začíná na 7,9%.

Poplatek za schválení zelené půjčky je v obvyklé výši 1% z celkového objemu půjčených finančních prostředků (minimálně 500 Kč a maximálně 3500 Kč. Československá obchodní banka si dále u této půjčky naúčtuje roční poplatek za správu ve výši 600 Kč. Náklady na půjčku pak zvyšuje i nutnost zřízení bankovního účtu u ČSOB. Ten vás bude stát na poplatcích minimálně dalších 600 Kč ročně.

Zelená půjčka na bydlení je do částky 600 000 Kč poskytována bez ručitele a bez dalšího zajištění. Nad 600 tisíc korun pak banka bude požadovat záruky (například zástavu nemovitosti nebo jinou formou ručení za půjčené peníze).

O zelenou půjčku od ČSOB si může požádat každý kdo má minimálně 18 roků (a maximálně 66 roků). K vyřízení půjčky je pak dále nutné předložit běžné osobní doklady, doložit příjmy a další obdobné dokumenty, které jsou u bankovní půjčky obvyklé.

Kromě těchto dokumentů, je nutné v bance předložit i dokumentaci k projektu, na který budou peníze půjčeny. Jak již bylo zmíněno v úvodu, zelená půjčka je účelový úvěr, banka peníze poskytuje jen na konkrétní použití. U zelené půjčky tedy před schválením tohoto úvěru musí být předloženy všechny dokumenty, které se týkají účelu půjčky.
[ads-middle]

Podrobné parametry půjčky – Půjčka na bydlení ČSOB:

Půjčka, úvěr: Půjčky ČSOB: Zelená půjčka na bydlení
Poskytovatel půjčky / úvěru: Československá obchodní banka, a. s.
Typ společnosti: banka
Typ půjčky / úvěru: Bankovní půjčka, úvěr
Druh půjčky: Půjčka na bydlení
Minimální výše úvěru: 100 000 Kč
Maximální výše úvěru: bez omezení
Min. délka úvěru – měsíce: 12
Max. délka úvěru – měsíce: 120
Minimální úroková sazba úvěru: 7,90%
Poplatek za správu – ročně: 600 Kč
Poplatek za poskytnutí úvěru: 1,00%
Minimálně: 500 Kč
Maximálně: 3 500 Kč
Další poplatky spojené s úvěrem: 600 Kč ročně za vedení ČSOB Konta s elektronickými výpisy
Podmínky poskytnutí úvěru: Věk 18 až 66 let, účet v ČSOB
Požadavky na zajištění úvěru: do 600 000 Kč bez ručitele a bez zajištění
Předčasné splacení: 1 % z výše mimořádné splátky úvěru (poslední rok splatnosti úvěru jen 0,5 %).
Změna smluvních podmínek: 500 Kč
Pojištění: Možnost dokoupit pojištění pro případ ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti.
Jde o bankovní úvěr: ano
Poznámky:
Účelový úvěr: ano
Neúčelový úvěr: ne
Na co lze úvěr použít : Zateplení domu (zateplení vnějších stěn, střechy, stropu, podlahy, výměna oken a dveří), využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody (výměna vytápění například uhlím nebo elektrikou za kotel na biomasu, instalace tepelných čerpadel, instalace solárně-termických kolektorů), novostavba pasivního domu, výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů, studna na vlastním pozemku.

Pozor: Všechny informace a údaje v tomto přehledu mají pouze informativní charakter a jsou platné k datu jejich zveřejnění. Na základě těchto údajů nemůže být vyžadováno poskytnutí půjčky nebo úvěru u žádného z odkazovaných subjektů. Pokud narazíte na nějakou chybu nebo nepřesnost v udávaných informacích, kontaktujete nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře.

Další půjčky a úvěry:

Pujcka na ruku

Půjčky od soukromých osob. Nebankovní půjčky pro každého již od 5000 Kč.

Půjčka 50 tisíc

Jednoduchá smlouva, bez ručitele. Bez náhledu do úvěrových registrů.

Půjčka bez registru a poplatku předem

Výhodná půjčka na vše, co chcete. Půjčíme Vám 600 000 i bez ručitele!

Krátkodobé rychlé půjčky

Bezproblémová a rychlá půjčka, peníze můžete použít na cokoliv.

Online žádost o půjčku u České spořitelny

Leave a Reply