Jaké nevýhody s sebou nese bankovní půjčka

Pokud potřebujete peníze rychleji, než jste je schopni vydělat, příliš jiných možností než půjčka vám nezbývá. Když už si ovšem půjčovat, tak co nejvýhodněji. kdo by chtěl přeplatit horentní sumu nebo se zamotat do dluhové spirály? Jak jsou na tom s výhodností nabízených půjček a úvěrů banky?

Smluvní podmínky

Ačkoliv se o bankovních půjčkách obecně hovoří jako o výrazně výhodnějších než jsou produkty nebankovních společností, začínají se množit hlasy, že toto tvrzení už je v podstatě přežitek. Komplikované, často mnohostránkové smluvní podmínky, které banky požadují po svých klientech podepsat, jsou často natolik spletité, že nakonec zaplatíte mnohem více, než jste původně mysleli.

Rychlost

Výraznou nevýhodou bankovních půjček je také dlouhé schvalovací řízení. Aby se banka vůbec začala vaší žádostí zabývat, musíte jí doručit několik exemplářů několika potvrzení o svém zaměstnání i výši příjmu. Teprve potom je vaše žádost odeslána k posouzení do centrály, kde se poslušně zařadí do fronty. Než na ni přijde řada a vy se dozvíte, jestli je vám banka vůbec ochotna půjčit, projdou dny, v horším případě i týdny. Možná, že pak už tato potřeba ani nebude aktuální.

Registry dlužníků

V komplikované pozici se vůči bance ocitáte, jestliže vaše finanční historie není tak úplně bez poskvrnky. Mohlo se stát, ať už vaší nerozvážností, opomenutím, či vzniklou krizí, že se vaše jméno ocitlo v některém z registrů dlužníků, které ovšem banky před poskytnutím půjčky pečlivě kontrolují. V takovém případě se svou žádostí nejspíš neuspějete.

Online žádost o půjčku u České spořitelny