Bankovní půjčka – komu je určena a kdo ostrouhá?

Potřebujete půjčit větší či menší finanční obnos, ale nevíte na koho se obrátit? Zřejmě hned na začátku vás popadne touha přepadnout první bankovní dům ve svém okolí a požádat o půjčku, jež vylepší vaši aktuální finanční situaci. V bance ovšem můžete nepříjemně ostrouhat a odejít s prázdnou. Jaká specifika platí pro bankovní půjčky? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Bankovní půjčka? Ano, ale jen pro někoho!

Hned v úvodu této problematiky je nutno zmínit, že bankovní půjčky jsou obecně považovány za půjčky solidnějšího charakteru. Na druhou stranu již existuje mnoho ověřených nebankovních institucí, které mají ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a přátelštější přístup a solidnost u nich jde ruku v ruce s kvalitními službami.

Ovšem vraťme se zpět k bankovním půjčkám. Jakmile do banky zamíříte, připravte se na poměrně zdlouhavý a náročný proces, během kterého bude bankovní úředník zkoumat vaši bonitu, výši příjmů, ale i to, zda nemáte záznam v registru dlužníků.

Pokud bude vše v pořádku, seznámí vás s nezbytnými informacemi a podmínkami půjčky.

Kdo u banky ostrouhá?

Domů s prázdnou půjdou ti klienti, jejichž příjem není dostatečný, mají záznam v registru dlužníků nebo měli někdy v minulosti problémy se splácením svých závazků. Bankovní půjčka vám nebude poskytnuta ani v případě, že se za své závazky nemáte čím zaručit nebo s vámi o půjčku vyššího objemu nežádá ručitel. Tím může být manželka, bratr nebo blízký přítel. Pokud vám banka odmítne žádost o půjčku schválit, nezoufejte. Řešení svých finančních problémů můžete najít třeba u nebankovní společnosti.

Bankovní půjčka vám nebude poskytnuta, že nemáte čím ručit .
geralt / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny