Jaké výhody s sebou nese bankovní půjčka

Alespoň jednou v životě se do finanční krize dostane každý z nás. Jak je známo, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a nepříjemnosti mají specifický smysl pro humor, vždy chodí v řadě za sebou a stejně jako platí do třetice všeho dobrého, se zlým to vyjde nastejno. Auto se pokazí a babička na druhém konci republiky onemocní zaručeně vzápětí poté, co jste vydali veškerou finanční rezervu na zaplacení dovolené.

Když potřebujete půjčit

Ať již vás ke shánění půjčky nutí náhlá finanční krize nebo jste se rozhodli pro vyšší výdaj za něco, na co nechcete čekat, než ušetříte, jistě budete zvažovat, jaká forma půjčky je právě pro vás ta nejvýhodnější. A jedinou výhodou rozhodně není, ačkoliv se to jako první samo nabízí, kolik přeplatíte a jaký je úrok. Ačkoli by vám rodina nebo přátele možná půjčili v tomto směru za výhodnějších podmínek, v bance zas máte jistotu naprosto jednoznačně nastavených pravidel. Nikdo se tu na vás nebude dívat skrz prsty, že jste „ten dlužník“ – banka je instituce, která dlužníky vytváří a je tu pro ně. Při uzavření smlouvy získají obě strany své povinnosti i svá práva a nikoho – ani vás, ani banku – nenapadne je svévolně v průběhu splácení změnit, což se vám u půjčky v rodině může klidně stát.

Když zaplatíte

Po splacení půjčky u banky, pokud jste byli bezproblémovým dlužníkem, vám často nabídnou benefity typu vrácení části úroků, atp. Kdykoli vás také rádi uvidí znovu a vaši předchozí bezproblémovou historii splácení při nové půjče zohlední. Nikomu nic nevysvětlujete, na nikom nejste závislí, váš dluh končí dnem, kdy odešlete poslední splátku – banka zaručeně protislužbu požadovat nebude.

Online žádost o půjčku u České spořitelny