Co je americká hypotéka a k čemu slouží?

Slovo hypotéka rozhodně není nutné nikomu nijak výrazně představovat, jelikož většina lidí jasně ví, o čem je řeč. Jedná se o úvěrový produkt, který je spojený s naším bydlením a jeho rekonstrukcí, nebo pořízením. Velmi podobným produktem je takzvaná americká hypotéka, která má také velmi blízko k nemovitostem, ale stejně tak má i blízko ke klasickým úvěrovým produktům. Pojďme se tedy podívat na to, čím je charakteristická.

Co nám může americká hypotéka nabídnout?

Samozřejmostí je, že peníze. V tomto směru samozřejmě záleží hlavně na tom, kolik peněz vlastně chceme. Obecně ale můžeme říci, že tento úvěrový produkt může bez problémů nabídnout jak stotisícové, tak i milionové sumy. Ty dnes nabízejí nejenom banky, ale také nebankovní společnosti. Obecně ale platí, že z hlediska úrokových sazeb jsou banky výhodnější a tak je i my hodnotíme pozitivněji.

Naše rada: Je proto lepší volit v první řadě právě tuto možnost, zvláště, nechcete-li nijak výrazně prodělat.

Že nám americká hypotéka nabídne peníze, to již víme. Důležité je ale vědět to, na co nám je vlastně může nabídnout. V tomto ohledu je výhodou fakt, že peníze můžeme využít na cokoliv. Ostatně to jasně potvrzuje třeba informace z ČSOB, kde je uvedeno: „Americká hypotéka je neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Získané prostředky je možné použít na cokoliv, například na bydlení, investice…“ Máme tak možnost získat potřebné finanční prostředky, u kterých není problémem jejich využití doslova na cokoliv. A to často bez nutnosti dokládání konkrétní informace o využití.

Americkou hypotéku nabízí i Hypoteční banky, o tomto jejich produktu jsme na našem magzínu již psali.

Jaké jsou podmínky získání?

Ty jsou podobné, jako u hypotéky klasické. Základem je tedy hlavně nemovitost, která však musí existovat a kterou budeme ručit. Bez tohoto kroku nám americká hypotéka zkrátka nemůže být poskytnuta. Druhou podmínkou může být také příjem, který často vyžadují hlavně banky. Bez něho tak u nich nemáme šanci na schválení. Naopak u nebankovních společností dokládán být nemusí, což potvrzuje třeba společnost Acema. Na závěr je třeba dodat, že právě nemovitost hraje klíčovou roli v tom, kolik peněz můžeme získat.

Jaké jsou hlavní výhody?

Co je pozitivem této možnosti a proč ji i my pozitivně hodnotíme a doporučujeme? Především proto, že nám umožní nejenom získat velké částky, ale ty můžeme stejně jako u klasické hypotéky rozložit třeba i na období několika desítek let. S tím je spjatý také poměrně nízký úrok, a to v jednotkách procent. Tedy hodnota, která je u běžných půjček doslova nemožná.

Samozřejmě pro tu nejvýhodnější americkou hypotéku je dobré zamířit do banky. V takovém případě jsou úroky skutečně ty nejmenší na trhu, nehledě na to, že vás zde čekají také jasně dané a férové podmínky. A do jaké banky? Nabízejí se třeba tyto:

  • ČSOB (více o americké hypotéce čtěte zde
  • GE Money Bank
  • Česká spořitelna
  • Raiffeisenbank
K čemu slouží americká hypotéka?
777546 / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny