Jaká je nejvýhodnější půjčka bez banky?

Ne vždy musíme pro úvěrový produkt nutně do banky. Je sice pravdou, že právě zde můžeme získat ty nejvýhodnější produkty s nízkou úrokovou sazbou, ale z hlediska prověřování může být vše zcela jinak. A to z toho důvodu, že banky požadují od svých klientů hlavně následující:

  • Vysoký příjem
  • Dobrou bonitu
  • Pozitivní finanční minulost
  • Schopnost ručit

Ne každý je ale všechno toto schopen splnit, což samozřejmě znamená jeden důležitý fakt, a to takový, že se často uchylujeme k jiným možnostem. A těmi je půjčka bez banky.

Pokud hledáte tu nejvýhodnější, pojďme se podívat, jak může vypadat.

Nejlepší půjčka bez banky je spjata se známými nebankovními společnostmi

První možností jsou samozřejmě nebankovní společnosti. Ideálně potom takové, které jsou na našem trhu poměrně dobře známé a u kterých je jistota férového jednání a přístupu. Zmínit tak můžeme čtveřici nejlepších, a to Provident, Cofidis, Cetelem a Home Credit. Mimo svých podmínek ale mohou potěšit také poměrně nízkými úrokovými sazbami, které jsou kombinovány i s různými akcemi. Třeba poslední jmenovaná vrací polovinu zaplacených úroků zpět, a to jenom za včasné splácení.

Dalším pozitivem je možnost získat částky v rozmezí několika desítek i stovek tisíc, a to pohodlně s pohodlí domova. A to v hotovosti, nebo převodem na účet. Mnohdy i do druhého dne, a to díky tomu, že hlavním a nejdůležitějším potvrzením je pouze to, které souvisí s vaším příjmem. Nic více taková půjčka bez banky nevyžaduje. Navíc máte i jistotu v tom, že peníze lze využít libovolně, dle vašich potřeb a požadavků.

Půjčí vám i soukromé osoby

Druhou cestou je možnost půjčit si u soukromých osob. Ani zde se nemusíte bát ničeho nestandardního. Tedy pokud nenatrefíte na podvodníky. Ideální volbou je zvolit správnou variantu, a to takzvaná P2P půjčky. Ty dnes nabízejí dvě známé společnosti, a to Bankerat.cz a Loanis.cz. Právě ty vám jako žadatelům zprostředkují kontakt s investory, kteří jsou schopni vám peníze nabídnout. A co to v praxi znamená, že můžete získat půjčku od soukromého investora často výhodněji, než v rámci klasických možností. A protože lze zadat i vlastní poptávku, lze si říci podmínky, na které jste ochotni přistoupit. A pokud na ně přistoupí i investor, jsou peníze vaše.

Bankerat půjčka od soukromníka
Bankerat půjčka od soukromníka – žádost o půjčku

Samozřejmě vše probíhá i podle jasně daných pravidel a tak se není třeba bát jakýchkoliv podvodů. A i když mnoho žadatelů má z této varianty strach, je třeba říci, že je zbytečný. A to proto, že v zahraničí takové P2P půjčky fungují velmi dobře a je jenom otázka času, kdy k tomu dojde i u nás. Ostatně k tomu směřuje i sdělení na webu jednoho z daných zprostředkovatelů, které zní: „Banky dělají byznys. Lidskost se vytratila. Nastal čas to změnit. Společnost LOANIS realizuje půjčky mezi lidmi (P2P půjčky). Požádejte o půjčku někoho, kdo má aktuální přebytek a banka nedokáže jeho peníze zhodnotit.“

Půjčky bez banky jsou velmi oblíbené
HeatherPaque / Pixabay

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin