Co je a jak funguje Česká spořitelna Servis24?

Už jste tento pojem slyšeli, ale stále nevíte, o co se jedná? Česká spořitelna Servis24 není nic jiného, než internetové bankovnictví. Na rozdíl od jiných bank je však i České spořitelny přistupovat k němu přes vlastní doménu, a to Servis24.cz. Následně máte možnost přihlásit se ke svému bankovnímu účtu a ten spravovat. Samozřejmě aby to bylo možné, je třeba mít tuto službu aktivovanou. Pokud ji nemáte, je nejvyšší čas vyrazit na vaši pobočku, kde vám bude zřízený přístup.

Jak na přihlášení?

Prvotním krokem k tomu, abyste mohli Česká spořitelna Servis24 bez problémů využívat, je samozřejmě přihlášení. Zde existují dvě hlavní možnosti. Tou první je klasické klientské číslo a heslo, které jste dostali od vaší banky. Druhou cestou je poté klientský certifikát, který je sice méně častý, ale také je možností, jak se přihlásit. Následně se už dostáváte přímo do dané aplikace, díky které lze spravovat váš účet. Výhody, které v tomto směru Česká spořitelna Servis24 přináší, jsou zřejmé.

Informace pro klienty: Výrazně si totiž ušetříte čas, jelikož není třeba navštěvovat pobočku a vše potřebné vyřídíte z pohodlí vašeho domova.

Co vše je možné přes Česká spořitelna Servis24 realizovat?

Důležité je také vědět, co všechno můžete přes danou platformu zařídit a k čemu vám může být nápomocna. V první řadě se můžete dozvědět o různých produktech, které vám banka nabízí. Stejně tak ale můžete prohlížet své účty a sledovat třeba to, jaké transakce odešly, kolik peněz přišlo, nebo jaké platby se ještě nezaúčtovaly – třeba z platebních karet. Mezi nejoblíbenější kroky, které lidé využívají, poté patří tyto:

  • Prohlídka historie transakcí
  • Zadání domácí platby
  • Nastavení trvalých plateb
  • Dobíjení kreditu

Bezpečnost je samozřejmostí

Díky tomu, že v rámci jednotlivých operací nemusíte navštěvovat banku, ušetříte samozřejmě i mnoho času. Mnoho lidí však trápí otázka bezpečnosti. Ani v tomto ohledu není třeba mít obavy. I pokud by někdo rozlouskl vaše přihlašovací údaje, Česká spořitelna Servis24 nedovolí realizovat něco důležitého bez druhého kroku, a to je SMS ověření. To slouží třeba ve chvíli, kdy posíláte platbu. Na váš mobil tak přijde SMS, kde je unikátní kód, kterým jasně potvrdíte to, že příkaz zadáváte vy. Rizika zneužití jsou tedy téměř nulová.

S bezpečností souvisí také to, že banka pravidelně obnovuje a aktualizuje systém, stejně jako nabádá své klienty k co největší bezpečnosti. K té však přispívá také dodržování zákonů, které vcházejí v platnost a které tak mají také eliminovat rizika. Jak banka samotná uvádí na svém webu: „V druhé polovině roku 2008 (1.září 2008) vstoupil v platnost nový zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (zákon č. 253/2008 Sb). Zákon přináší některé změny v identifikaci klientů a nově zavádí pojem kontroly klienta.

FirmBee / Pixabay

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin