V čem vás může CreditON půjčka negativně překvapit?

Ačkoliv mikropůjčky obecně doporučujeme a nijak velké výhrady nemáme ani k produktu, kterým je CreditON půjčka, je třeba přece jenom říci, že mohou být situace, kdy nás může překvapit. Je tedy třeba na ně myslet hlavně ve chvíli, kdy nad půjčkou uvažujeme a chceme objektivně zhodnotit všechny klady a mínusy. A právě na mínusy se teď podíváme. Tato půjčka bývá s oblibou použita právě při problémech s financemi do výplaty.

CreditON půjčka má poměrně vysoký úrok

Tím prvním negativem jsou určitě úrokové sazby a tak je třeba skutečně zvážit to, zda máte, nebo nemáte zájem o konkrétní půjčku. Pokud bychom měli být konkrétní, potom je třeba říci, že CreditON půjčka může mít úrokovou sazbu větší, než 30 procent. A to nikoliv ročně, ale měsíčně. Pokud bychom tedy tyto úroky přepočetli na rok, dostaneme se na hodnotu necelých 400 procent. A takto výhodná půjčka skutečně nevypadá. V praxi to znamená, že pokud si půjčíte 10 000 korun na dobu jednoho měsíce, zaplatíte navíce přes 3 200 korun českých.

Pozor na kratší dobu splatnosti

Negativem může být také kratší doba splatnosti, jelikož ani ta nemusí být vždy tím, co hledáme. Nejnižší lhůta je pouhý jeden jediný den od získání peněz, přičemž tou nejdelší splatností je poté doba jednoho kalendářního měsíce. U menších částek to nemusí být zase až tak velký problém, ale vzhledem k tomu, že poskytovatel může nabídnout částku až 20 000 korun, už to komplikací být může, jelikož v souvislosti s úrokem je třeba si připravit více než 27 000 korun.

CreditON půjčka sice nabídne možnost prodloužení daného termínu, ale ani to není vždy spjato s pozitivy. A to proto, že dané prodloužení může být zpoplatněno. Dané poplatky se poté odvíjejí od výše úroků a tak při dvacetitisícovém úvěru můžete za další měsíční prodloužení zaplatit již zmíněných 7 000 korun českých.

Půjčka je pouze pro Čechy

Další negativum může být spojeno s tím, že je tento typ půjčky určený pouze Čechům. To jasně definují podmínky, mezi které patří třeba to, že žadatel musí mít tuzemské státní občanství a musí mít samozřejmě také tuzemský doklad totožnosti. S tímto požadavkem ale souvisí také to, že se musíte v době žádosti zdržovat na našem území. To je další z podmínek a samotná CreditON půjčka k tomu uvádí tuto informaci: „MOHU POŽÁDAT O PŮJČKU, POKUD JSEM V ZAHRANIČÍ? – Bohužel takové půjčky neposkytujeme, jsou k dispozici pouze v případě, že se již trvale zdržujete v České republice.“

Ne vždy lze dosáhnout na nejvyšší částky

To poslední, co se případných rizik týká, je určitě to, že ne vždy můžete dosáhnout na tu nejvyšší částku, která je k dispozici. Ta je totiž velmi často určena jenom těm žadatelům, kteří si již půjčují opakovaně. Na druhou stranu s žádostí souvisí i řada pozitiv, a to takových, kdy můžete:

  • Peníze využít na cokoliv
  • Vše vyřídit z pohodlí domova
  • Získat půjčku bez složitého dokládání
CreditON půjčka
Krooxy / Pixabay

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin