České domácnosti stále častěji využívají konsolidaci půjček

Konsolidaci půjček nově nabízí i Citibank. Její Konsolidace s CitiPůjčkou nabízí výhodnější úrokovou sazbu než samotná CitiPůjčka.
Konsolidaci půjček nově nabízí i Citibank. Její Konsolidace s CitiPůjčkou nabízí výhodnější úrokovou sazbu než samotná CitiPůjčka.

Podle aktuálních informací využívá konsolidaci bankovních i nebankovních půjček již více než 200 000 českých domácností. Informaci zveřejnili Hospodářské noviny. Rostoucí počet domácností, které podstoupili konsolidaci půjček má hned dva důvodu.

Jedním z nich je nelepšící se ekonomická situace. Celá řada lidí si v minulých letech ochotně brala půjčky, hypotéky nebo nakupovala na splátky. V současné době se pak hodně lidí dostává do problémů, při splácení svých závazků. S tím souvisí jednak rostoucí počet osobních bankrotů (osobní bankrot neboli soudní oddlužení podstoupilo v minulém roce historicky nejvíce lidí). Souvisí s tím ale i to že celá řada lidí hledá nějaký způsob jak snížit splátky svých závazků.

Druhým důvodem pro rostoucí počet konsolidací od bankovních i nebankovních finančních ústavů je pak i to, že především banky v poslední době uvolnili podmínky pro konsolidace půjček. Umožňují tak provádění konsolidace i těm dlužníkům, u kterých by to dříve nepřicházelo v úvahu.

Jak funguje konsolidace půjček?

Konsolidace půjček funguje tak, že navštívíte vybranou banku a tam předložíte všechny svoje finanční závazky. Může se jednat o hypotéku na bydlení, různé spotřebitelské úvěry. Někde je možné do konsolidace půjček zahrnout i nákupy na splátky, leasing na auto, nebo útratu z kreditní karty.

Pokud splňujete podmínky banky na poskytnutí celkové částky formou půjčky, banka se spojí se všemi vašimi současnými věřiteli a vaše závazky od nich převezme. Doplatí vámi dlužnou částku. Vy pak máte už jen jeden úvěr.

Při konsolidaci půjčky je možné dostáhnout mnohem výhodnějších podmínek než jste měli. Třeba u kreditní karty můžete platit úrokovou sazbu až 25%. U konsolidace bývá úroková sazba mnohem nižší. U konsolidace je také možné sjednat delší dobu splátek. A v nepolední řadě ušetříte i tím, že nebudete platit menší poplatky. U jednotlivých půjček zpravidla platíte různé poplatky za vedení nebo správu, za výpisy apod. Sloučením všech závazků tyto poplatky podstatně omezíte.

Nová Konsolidace se CitiPůjčkou od CitiBank

Jako první u nás začala konsolidaci půjček nabízet LBBW bank. Po ní s touto službou přišla i GE Money Bank. V rámci konkurenčního boje se pak velmi rychle přidali i ostatní banky. Jedna z posledních bank, které začala nabízet konsolidaci půjček je i Citibank. Ta v nedávné době uvedla nový finanční produkt. Konsolidace se CitiPůjčkou. Jedná se v podstatě o stejný produkt jako běžný spotřebitelský úvěr CitiPůjčka. Zájemci o konsolidaci mají ale výhodnější úrokovou sazbu než u klasické CityPůjčky.

Online žádost o půjčku u České spořitelny

Leave a Reply