Jednoduché online půjčky jsou oblíbené

Lidé preferují online půjčky - až 50% zájemců hledá rychlé a jednoduché půjčky, které se dají vyřídit přes internet
Lidé preferují online půjčky - až 50% zájemců hledá rychlé a jednoduché půjčky, které se dají vyřídit přes internet

Podle nedávno zveřejněné tiskové zprávy bankovní společnosti ZUNO Bank, jsou v poslední době čím dál tím víc populární jednoduché online půjčky. Zatímco u klasických spotřebitelských úvěrů počet žádostí spíše klesá, jednoduché půjčky přes internet rostou víc, než se čekalo.

Půjčit si peníze přes internet je stále běžnější

Podle posledních průzkumů je pro zájemce o půjčku důležité nejenom to kolik si mohou půjčit, a jaké budou platit úroky. Pro více než 50% těch, kdo uvažují o půjčce, nebo o ni v nedávné době žádali je rozhodujícím faktorem i rychlost vyřízení.

Dalším neméně důležitým faktorem pro rozhodnutí, kde si vzít úvěr, jsou pak jednoduché a transparentní podmínky. Lidé mají strach z nejrůznějších úvěrových podvodů a tak většina zájemců o peníze preferuje spolehlivé a seriózní bankovní půjčky, a především ty kde dostanou srozumitelné a jasné podmínky bez skrytých poplatků.

Nejvíce si půjčují domácnosti s příjmem 20 – 30 tisíc korun

Podle zveřejněných průzkumů si v současné době v ČR nejvíce půjčují domácnosti, jejichž příjmy se pohybují v rozmezí 20 – 30 tisíc korun měsíčně. Největší zájem o bankovní půjčky je pak na jaře, kdy si lidé velmi často půjčují na rekonstrukce domů nebo bytů. Další významné období je pak v období před vánoci, kdy lidí z půjček financují svoje vánoční nákupy.

Průměrná výše podobných půjček se pak pohybuje kolem 100000 Kč. Čím dál tím více úvěrů je pak vyřizováno úplně nebo alespoň částečně přes internet. Pro většinu lidí je už dnes běžné vyhledat si na internetu všechny potřebné informace. Díky mnoha internetovým srovnávačům půjček a dalších finančních produktů je velmi snadné získat všechny podstatné informace online.

Mnoho lidí také preferuje možnost řešit půjčku online, přes internet kvůli úspoře času. U některých bank je pak možné sjednat úvěr bez osobní návštěvy. Zájemce o úvěr vyplní všechny potřebné údaje přes internet. V případě schválení mu pak banka pošle potřebné dokumenty kurýrem nebo poštou. A klient podepíše smlouvu a pošle ji bance společně s podklady, které banka požaduje. A za pár dní už mí peníze na svém bankovním účtu.

Zadlužení českých domácností je jedno z nejmenších v Evropě

Byť v posledních letech roste zadlužení českých domácností velmi vysokým tempem, stále patří mezi jedno z nejnižších v Evropě. Průměrné zadlužení domácností v Evropě se nyní pohybuje kolem 44% HDP. V České republice je to ale jen 28%.

Největší podíl na tomto zadlužení pak mají především hypotéky a úvěry na bydlení. Podíl těchto dluhů na celkovém zadlužení se také neustále mírně zvyšuje. To ukazuje, že české domácnosti se zadlužují s rozumem. Spíše než na spotřebu používají půjčené peníze na věci trvalejší hodnoty jako je právě vlastní bydlení.

Online žádost o půjčku u České spořitelny

Leave a Reply