Registr vozidel Brno – kde ho najdeme a co nabídne?

Kdo vlastní osobní automobil, ten samozřejmě ví, že se k tomu vztahuje také celá řada povinností. Není to jenom nutnost sjednat odpovídající pojistku. Je to také nutnost automobil také přihlásit. A k tomu pomůže dopravní inspektorát v lokalitě, ve které bydlíte. A mezi nejvyhledávanější v oblasti Moravy zaručeně patří registr vozidel Brno. Právě sem totiž mohou chodit jak zájemci o přihlášení vozu, tak samozřejmě i lidé, kteří chtějí svůj automobil také odhlásit.

Kdy je vám registr vozidel Brno k dispozici?

Samozřejmě vaše žádost bude vyřízena jenom v případě, kdy přijdete v pracovní době – tedy v době, kdy registr vozidel Brno požadavky svých klientů aktivně vyřizuje. Pokud vás zajímá, jaká je aktuální otevírací doba, je to uvedeno na samotném webu brněnského magistrátu. Konkrétně tedy:

  • Pondělí    8:00 – 17:00
  • Úterý        8:00 – 12:00
  • Středa      8:00 – 17:00
  • Čtvrtek     8:00 – 12:00
  • Pátek       8:00 – 12:00

Pro mnohé může být tato otevírací doba poměrně omezující, ale takto je zkrátka vše nastaveno. Počítat je tedy třeba s tím, že v jiných časech, ani o víkendech zkrátka nepochodíte.

Objednávku je možné učinit elektronicky

Co je však na registru poměrně zajímavé, to je určitě fakt, že nabízí možnost rychlého odbavení. Můžete sice stát standardně ve frontě, ale stejně tak se můžete objednat na určité časové období. A k čemu to je dobré? Víte tak svůj časový rámec, kdy konkrétně půjdete na řadu. Díky tomu není třeba na daném odboru dopravy trávit celý čas, jelikož přijdete pouze v době, kdy víte, že budete na řadě. Zde nesmíme zapomenout na důležité sdělení, které zní: „Jedna objednávka pořadí v registru vozidel je pouze pro jedno vozidlo. V průběhu jednoho úředního dne je možno, v rámci výše uvedených úkonů – pro fyzické osoby (občany) – ve výjimečných případech rezervovat dvě objednávky pro dvě vozidla.

Co vše je možné vyřídit?

Jak vše funguje a kdy můžeme registr vozidel Brno navštívit, to již víme. Nyní je důležité zmínit také to, s jakými požadavky můžeme přijít. Samozřejmostí jsou ty nejdůležitější, kam patří zápis nového vozidla do registru, zápis případné změny, stejně jako převod vozidla s firmy na osobu a naopak. Služby jsou ale mnohem rozsáhlejší a tak nesmíme zapomenout na možnost nechat si vystavit duplikát velkého technického průkazu, zapsat změnu barvy, stejně jako je možné vyřídit formality spojené se značkami. A to ať už jde o vydání nových tabulek, v případě ztráty nebo poškození, nebo vyzvednutí vašich stávajících, pokud jde o vyzvednutí vozidla z depozitu.

Jak je patrné, registr vozidel Brno zkrátka poskytuje poměrně širokou škálu služeb. Počítejte však s tím, že ne vždy může vše proběhnout tak hladce, jak očekáváte. A to jak vinou samotného elektronického systému, tak i vinou lidského faktoru.

Registr vozidel Brno
WikimediaImages / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny