Umíte si půjčit?

Umíte si půjčit?Do finančních problémů se dá dostat poměrně snadno. Stačí nedoplatek elektřiny, plynu nebo nečekané vydání na lázeňský pobyt a hned je bankovní konto prázdné. Stále častěji se prezentují různé druhy půjček. Dovedou vás dostat z potíží? Ano, umí, ale je nutné dobře vybírat. Banky a nebankovní společnosti nabízí půjčky, lišící se od sebe úrokovou sazbou i možnostmi splácení.

 

Už jste si půjčili v bance?

Bankovní půjčka má obecně na rozdíl od nebankovní menší úrokovou sazbu. Banky jsou pro vás zárukou dlouholetých zkušeností v půjčování peněz a prezentují vždy daná pravidla. Ze smlouvy se snadno dozvíte, jaké poplatky a úroky vás čekají. Doba splácení půjček se pohybuje podle výše – několik měsíců až po několik let. Menší částky získáte na počkání, ale musíte mít všechny potřebné doklady sebou. Každá banka vás ráda informuje, kolik je potřeba na určitou částku ručitelů a kolik bude činit měsíční splátka. Banky prohlíží registry dlužníků, nezískáte nic, jestliže jste někde opožděni se splátkami. Další podmínkou je potvrzení o výši příjmu, který musí mít dostatečnou výši na pokrytí měsíčních splátek po odečtení životního minima.

 

Nebankovní půjčky ihned

Nebankovní společnosti mají podstatně mírnější podmínky k získání půjčky než samotné banky. Jejich nevýhodou jsou vyšší úroky a také méně výhodné splátkové kalendáře. Velkým plusem je, že o peníze mohou zažádat i nezaměstnaní lidé, ženy na mateřské dovolené, plnoletí studenti nebo senioři. Rychlá půjčka je vyřízena ve velmi krátké době, někdy máte peníze už do 24 hodin na kontě. Netřeba dokládat potvrzení o příjmu a ani nesháníte ručitele. Nesledují se ani registry dlužníků a půjčit si lze i v případě, že máte nějaké resty se splácením jiných úvěrů. Půjčky ihned se dají získat v menších i větších částkách.

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin