Rozumíte termínu RPSN?

Rozumíte termínu RPSN?
Rozumíte termínu RPSN?

Smlouvy, týkající se půjček a úvěrů od různých bank a nebankovních společností, obsahují mnohé termíny a zkratky, kterým nemusí každý plně rozumět. Co se týče RPSN, jedná se o zkratku pro roční procentní sazbu nákladů. Jde o údaj – číslo, umožňující lepší vyhodnocení výhod pro spotřebitele, ale i jejich nevýhod poskytované půjčky či úvěru. RPSN představuje procentuální podíl z dlužné částky, jakou zaplatí spotřebitel v rámci období jednoho roku, přičemž jde o závislost na pravidelných splátkách a na správě. Rovněž i o jiné výdaje souvisejícími s čerpáním půjčky, úvěru nebo hypotéky.

Pro půjčky do 5000 Kč je platné částečné omezení povinnosti pro RPSN a v těchto případech není nutné ho uvádět. Zrovna tak je platné nepovinné uvádění RPSN u půjček v částce nad  1 880 000 Kč a rovněž u hypoték. Setkáte se ale i s dalšími výjimkami. Od ledna 2002 musí poskytovatelé spotřebitelských úvěrů v naší republice povinně uvádět u své nabídky půjček i RPSN. Tuto skutečnost upravuje zákon. Pokud poskytovatel neuvede RPSN, podléhá poskytnutá půjčka řízení úrokem na základě diskontní sazby ČNB. RPSN obecně zahrnuje veškeré platby za období jednoho roku. Tím pádem se lze zorientovat v různých nabídkách společností se zaměřením na poskytování půjček a úvěrů.

Chcete půjčit rychle?
Pokud se vám nedostává peněz a například se zajímáte o půjčky Plzeň, zkuste klasicky banku nebo některou z nebankovních společností. Nebankovní půjčky mají sice vyšší úroky, ale jinak je jejich získání mnohem snadnější než u bank. Většinou se jedná o půjčky bez registru a poplatku předem, což v praxi znamená, že nebudete platit žádný poplatek při podání své žádosti a ani se poskytovatelé nezačnou pídit po záznamech dlužníků. Půjčky se většinou vyřizují hlavně online a vy tím pádem nemusíte nikam chodit.

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin