Hypotéka od Hypoteční banky

Chcete si sjednat hypotéku, ale zatím nevíte u koho nebo už máte věřitelskou společnost vyhlédnutou? Přemýšleli jste například nad tím, že byste si hypotéku sjednali u největšího poskytovatele a specialistu na poli poskytování hypotečních úvěrů na našem trhu, od Hypoteční banky? Zajímá vás, jakými parametry se hypotéka od Hypoteční banky vyznačujete a jaké podmínky společnost klade na žadatele?

V našem článku se na hypotéku od Hypoteční banky podíváme blížeji a vaše otázky vám zodpovíme.

Kdo je Hypoteční banka?

Hypoteční banka a. s. je specialista na poli hypotečních úvěrů na českém finančním trhu, na kterém se pohybuje od roku 1991. Dříve působila jako univerzální obchodní banka s regionální působností. Roku 1995 se však díky získanému oprávnění stala první bankou v České republice, která se specializuje na hypoteční úvěry. Dnes je banka součástí silné finanční Skupiny ČSOB.

Nabídka hypoték

Hypoteční banka vám poskytne hypotéku téměř na cokoli:

  • Hypotéka na byt v osobním vlastnictví
  • Hypotéka na družstevní byt
  • Hypotéka na rodinný dům
  • Americká hypotéka
  • Hypotéka na koupi pozemku
  • Hypotéka na stavbu a rekonstrukci

Včetně výše uvedených typů hypoték si můžete sjednat i speciální typy hypoték (hypotéka s bonusem, předhypoteční úvěr, zelená hypotéka) nebo refinancovat svoji stávající hypotéku.

Základní parametry

U Hypoteční banky si můžete vyřídit úvěr ve výši od 300 000 Kč do 2 000 000 Kč na dobu 5 až 30 let. Úroková sazba se pohybuje samozřejmě s výší LTV, na hypotéku do 70 % LTV získáte úrok 2,09 % a u hypotéky na 100 % LTV úvěr na 3,69 %. K výpočtu vaší hypotéky můžete využít online hypoteční kalkulačku.

Co potřebujete k vyřízení?

K vyřízení hypotéky budete potřebovat 2 doklady prokazující vaši totožnost, potvrzení pravidelného příjmu (s výjimkou hypotéky bez doložení příjmu) a v případě účelové hypotéky dokument týkající se financované skutečnosti, například kupní smlouvu nebo stavební povolení.

Hypoteční banka
stevepb / Pixabay

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin