Jak vám umožní GEmoney internet banka přihlásit se k účtu?

Spravovat svůj účet prostřednictvím vašeho počítače, notebooku nebo tabletu není v dnešní době nic výjimečného, ani neobvyklého. Proto dnes většina velkých i malých bank nabízí také možnost získat také přístup k internetovému bankovnictví.

V rámci něho se tak stačí přihlásit na danou platformu a následně mít vše, co se týká účtu, přehledně k dispozici. A tak samozřejmě i GEmoney internet banka přihlásit se k účtu umožní každému, kdo bude mít zájem své finance takto spravovat. Důležité je vědět, na jaké adrese k danému přihlášení může dojít. V tomto směru je tím webem Internetbanka.cz

GEmoney internet banka přihlásit se umožní těm, co mají údaje

Abyste se mohli přihlásit úspěšně, je třeba nejprve vyplnit potřebné identifikační údaje, bez kterých se to neobejde. V takovém případě se však není třeba obávat toho, že by bankovní dům vyžadoval cokoliv nezvyklého. Stačí totiž kombinace dvou hlavních identifikačních údajů. Mezi ty nespadá nic jiného, než je vaše ID, které je následně kombinováno s heslem. Poté už stačí stisknout příslušné přihlašovací tlačítko, a pokud byly dané údaje správné, jste již zalogováni do dané aplikace a můžete ji naplno využívat.

Víte, jak využívat služby internetového bankovnictví u České spořitelny? Přečtěte si minulý článek.

Tím bezpečnost nekončí

Mohlo by se samozřejmě zdát, že dané přihlašování je poměrně nebezpečné. Není se ale třeba bát, jelikož i pokud dojde ke zneužití vašich údajů, nedojde k odsátí peněz z vašeho účtu. Dnes sice umožní GEmoney internet banka přihlásit se pouze s kombinací těchto údajů, ale dále se neobejdete také bez vašeho mobilního telefonu, kde se vám v případě jakýchkoliv klíčových kroků zobrazí také mobilní klíč. Ten vám přijde prostřednictvím SMS zprávy. Více o něm píše i samotná banka: „Čtěte vždy celou SMS. Každá zpráva z bezpečnostních důvodů obsahuje nejen mobilní klíč, ale i popis transakce, kterou autorizujete.“

Pokud vám tedy taková SMS přijde, může to znamenat, že je někdo ve vašem účtu. Na druhou stranu musíme říci i to, že často mnoho klientů toto ověřování zdržuje. Přesto ho ale hodnotíme pozitivně, jelikož je určitě krokem, jak raději předcházet problémům, než je následně řešit.

Co lze v rámci internetového bankovnictví dělat?

Jste-li přihlášeny, máte rázem v rukou naprostou kontrolu nad vaším bankovním účtem. Můžete tak sledovat historie transakcí, stejně jako transakce karetní, nebo lze sledovat i vaše trvalé příkazy. To hlavní se ale týká možnosti realizovat konkrétní příkazy. A to ty nejoblíbenější, jakými jsou:

  • Jednorázový příkaz
  • Trvalý příkaz k úhradě
  • Povolení k inkasu – SIPO

Že je možné danou platformu ovládat z mobilu, to je jasné. GE Money ale přichází s pozitivy i pro majitele mobilních telefonů, kterým samozřejmě umožní správu i prostřednictvím těchto svých zařízení. I tento krok lze ohodnotit pozitivně, jelikož se tak daný internetbanking stává ještě mobilnější a samozřejmě také ještě dostupnější, než tomu bylo kdy dříve.

GE Money bank internetbanking
Internet banking GE Money bank

Online žádost o půjčku u České spořitelny