Jak vypadá a co nabídne půjčka Pronto?

Už samotný název, a to konkrétně slovíčko Pronto jasně ukazuje na to, že tento typ půjčky může být vyřízený skutečně velmi rychle, ale také velmi jednoduše. Pokud i vás konkrétně zajímá, co vám může půjčka Pronto nabídnout konkrétně, pojďme se podívat na základní charakteristiku tohoto produktu. Jedná se o klasickou nebankovní půjčku, která nabídne žadatelům částky v rozmezí 5 000 – 50 000 korun českých. A to s jistotou rychlého vyřízení, jelikož peníze můžete mít k dispozici i do 48 hodin od samotné žádosti. Díky tomu se půjčka hodí jak ve chvíli, kdy chcete řešit finanční problémy, tak i ve chvíli, kdy hledáte peníze na potřebnou investici.

Víte, že … v rámci využití peněz nejste nijak omezováni a tak je jenom na vás, za co je utratíte. Dokládat to není třeba.

Jaké má půjčka Pronto podmínky získání?

Druhá důležitá informace se rozhodně týká toho, jaké má půjčka Pronto podmínky získání. Ty se nijak výrazně neliší od klasických nebankovních společností. Pokud tedy máte zájem peníze získat, je třeba splnit tři hlavní podmínky, které jsou tyto:

  • Trvalý pobyt na území České republiky
  • Prokazatelné zaměstnání a dostatečný příjem
  • Vlastní bankovní účet

Některé podmínky jsou samozřejmě dále rozváděny, a to třeba tak, že samotný příjem může být ze zaměstnání nebo podnikání, a kromě bankovního účtu je třeba, abyste měli také emailovou adresu a telefon. A to pro usnadnění samotného kontaktu. Dále je třeba vědět to, že proti vám v době žádostni nesmí být vedena exekuce, ani nesmíte být v insolvenci. Co však není problémem, to jsou záznamy v registrech. Ostatně to společnost jasně potvrzuje v rámci této citace: „Mohu získat půjčku i v případě, že mám záznam v registru? Ano. Pokud doložíte Váš dostatečný a pravidelný příjem, půjčku Vám můžeme poskytnout.“

Jak si lze požádat?

O půjčku je samozřejmě možné požádat velmi jednoduše, a to prostřednictvím internetu, tedy online. Zde stačí vyplnit krátký formulář žádosti a následně počkat na schválení. To trvá zhruba 60 minut a v rámci této doby se dozvíte, zda vám byl úvěr schválen. A pokud ano, už je třeba jenom dodat potřebné informace a potvrdit smlouvu.

Velký průvodce krok za krokem, jak vybrat nebankovní půjčku. Přečtěte si článek o tom, jak vybírat nebankovní půjčky tak, abyste se nespálili.

Ačkoliv vše vypadá na první pohled velmi rychle a jednoduše, je třeba zmínit i několik možných komplikací. U těch musíme zmínit hlavně fakt, že je půjčka Pronto spojena s vyššími úrokovými sazbami. Pokud máme být konkrétní, tak například u padesátitisícové částky, kterou si vezmeme na dobu 48 měsíců, budeme měsíčně platit lehce přes 3 000 korun v rámci jedné splátky. A to celkově znamená, že přeplatíme navíc zhruba 100 000 Kč, což odpovídá i RPSN, které je také okolo hranice sta procent.

Pozor:  Je proto dobré důkladně zvážit, zda půjčku chceme, nebo alespoň využít menších částek a kratší doby splatnosti, čímž se celkově půjčka o něco zvýhodní. Třeba na RPSN okolo 30 procent.

Pronto půjčka je obratem převedena na váš účet
Maddox74 / Pixabay

Online žádost o půjčku u České spořitelny