Jak realizovat přes Servis24 přihlášení na účet?

Pokud máme na mysli platformu Servis24, jedná se vlastně o přístup do internetového bankovnictví, a to v rámci naší největší banky, která na trhu je. Na mysli máme tedy Českou spořitelnu. Ta totiž spravuje i internetovou adresu, která zní www.servis24.czPrávě ta je využívána k tomu, abychom se jako klienti této banky mohli přihlásit k našemu bankovnímu účtu.

Samozřejmě pokud již účet i internetové bankovnictví používáme delší dobu, víme, jak na to. Naopak u nových klientů může být problém, jelikož nevědí, jak uskutečnit přes Servis24 přihlášení na účet k tomu, aby ho mohli spravovat.

Co Servis24 přihlášení na účet vyžaduje?

Než se pustíme do samotného přihlášení, je nutné také vědět, co vlastně budeme potřebovat. Všechny informace získáme na pobočce naší banky, jelikož právě zde nám může být přístup do této aplikace zřízen. Poté už není nic jednoduššího, než si připravit klientské číslo a také vaše heslo. V rámci obojího už se přihlásíte do administrativního rozhraní a můžete svůj účet ovládat.

Druhou možností přihlášení je takzvaný klientský certifikát. Zde nutno říci, že běžní občané tuto možnost nevyužívají a je k dispozici spíše u větších firem. A to z toho důvodu, že daný certifikát je spojený s čipovou kartou, kterou je nutné umístit do specielní čtečky. Následně dojde k načtení a poté už není problém také to jediné, a to přihlášení.

Jde to i přes mobil

Realizovat přes Servis24 přihlášení na účet může jít i prostřednictvím dalších platforem. Pokud nutně nechcete používat váš počítač nebo notebook, není to samozřejmě nutné. V takovém případě je možné využívat i mobilní aplikaci. Tu si stáhnete do svého mobilního telefonu nebo tabletu a následně už jednoduše spravujete účty běžným způsobem. A jelikož v tomto směru má banka řadu klientů, nabízí aplikaci pro tři nejznámější operační systémy, a to:

  • Windows Phone
  • Android
  • iOS

Bezpečnost je zaručena

Se správou peněz prostřednictvím internetu ale mohou souviset i četná rizika, která jsou spojena hlavně s bezpečností. Naštěstí v tomto směru má Česká Spořitelna natolik zabezpečený systém, že se není třeba bát. Možná rizika tak jsou hlavně na vaší straně. Pro začátečníky v této oblasti je připraveno nejenom přehledné video, ale je zde také k dispozici soupis různých bezpečnostních rizik. Mezi nejznámější patří zcela určitě takzvaný phising, stejně jako skimming. Existuje však i několik dalších hrozeb.

Do segmentu bezpečnosti patří ale i správa osobních údajů klienta, stejně jako jeho nutná identifikace. V souvislosti s tím banka uvádí třeba toto: „V druhé polovině roku 2008 (1.září 2008) vstoupil v platnost nový zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (zákon č. 253/2008 Sb). Zákon přináší některé změny v identifikaci klientů a nově zavádí pojem kontroly klienta.“

Internetové bankovnictví Servis 24
Internetové bankovnictví Servis 24

Online žádost o půjčku u České spořitelny