Bankovní hypotéky – jsou opravdu pro každého?

Hypotéky jsou dnes stále dostupnější, sjednává si je více a více mladých rodin. Důvody jsou zřejmé, podmínky pro jejich zřízení jsou velmi nízko u země a totéž vlastně platí pro úrokovou sazbu. Ta mnohdy prolomí i dvouprocentní hranici, což by ještě experti považovali před deseti lety za naprostou utopii. Jak vidíte, dnes je to realita. Bankovní hypotéky se vyplatí všem, kteří chtějí vlastní bydlení, nejen z důvodu, že by snad zakládali rodinu.

Alternativ je poměrně hodně

Bank, které nabízejí výhodný hypoteční úvěr, je v posledních měsících a týdnech doslova jako hub po dešti. A nabízejí se stále nové a nové, nemusíte dokládat příjmy, abyste dosáhli na poměrně výhodný úrok, a půjčit si lze někde i částku do výše několika milionů korun, nemusíte operovat vždy se statisícovými položkami.

Velmi zajímavou variantou je třeba ČSOB hypotéka, na kterou dnes dosáhne opravdu kdekdo. Jaké jsou její konkrétní parametry, jakými čísly může zaujmout? Úvěr získáte až do plné výše odhadní hodnoty zastavované nemovitosti, takže klidně si lze půjčit i pár milionů korun. Minimum pro dohodu je pak dvě stě tisíc. Splácet lze až čtyřicet let, konkrétní lhůta splatnosti je vždy věcí individuální smlouvy banky a klienta. Garantovaná úroková sazba je také samozřejmostí…

Pojištění schopnosti splácet je velmi důležité

Nechcete mít vrásky? To ani banka. A proto je tu pojištění schopnosti splácet, což je u hypotečního úvěru hodně klíčové. A dost možná, kdybyste tuhle variantu vývoje odmítli, byste hypotéku vlastně ani nedostali. Po dvanácti letech splácení máte nárok na první polovinu bonusu, úroková sazba začíná na sympatických 2,49 procentního bodu.

Pokud si nevíte rady, co by bylo nejlepší, poraďte se. Každá hypotéka je jiná, můžete ušetřit i pár desítek tisíc. Od toho je tu naše srovnání hypoték, které se Vám nabízí zcela bezplatně, takže není důvod na něj nekliknout, nebo snad ne? Hypoteční úvěr dnes opravdu není maratonem na dlouhé týdny, vyřídí se mnohem dřív, než si myslíte. Někdy stačí i pár minut na úvodní jednání a poté osobně na pobočce dořešíte vše potřebné za jedno odpoledne…
mini-Dollarphotoclub_105516282