Bankovní nebo nebankovní úvěr na rekonstrukci – záleží na jejím rozsahu

Málokdo dokáže během života našetřit peníze na rekonstrukci bydlení, zvlášť pokud máte průměrný příjem, s kterým stěží pokryjete základní potřeby rodiny. Pokud si přejete vyměnit staromódní nábytek za nový nebo chcete vyzdít panelové jádro, můžete si své sny splnit pomocí půjčky. Jaké druhy financování jsou Vám k dispozici?

Hypoteční úvěr na rekonstrukci
Hypoteční úvěr neslouží jen na nákup nebo výstavbu nemovitosti, ale i na její modernizaci a údržbu. V případě rozsáhlejší rekonstrukce, jejíž cena odhadem činí více než 300 tisíc korun, přemýšlejte právě o tomto typu úvěru. Jeho výhodnost spočívá v nízkých úrokových sazbách, které se pohybují přibližně od 3 do 4 procent.

Úvěr ze stavebního spoření na středně velkou rekonstrukci
Pokud celkové náklady na rekonstrukci nepřesáhnou 300 tisíc korun, zvolte úvěr na rekontrukci ze stavebního spoření. Podmínkou je splnit podmínky pro přidělení cílové částky:

  • Mít sjednané stavební spoření déle než 2 roky
  • Mít naspořeno alespoň 40 % z cílové částky spoření

Nesplňujete tyto podmínky? Požádejte o překlenovací úvěr, který slouží k překonání doby mezi uzavřením smlouvy a získáním nároku na úvěr na rekonstrukci ze stavebního spoření. Stačí mít již něco naspořeno nebo přijmout vyšší úrokovou sazbu.

Účelový úvěr na bydlení na menší rekonstrukci
Rekonstrukci menšího rozsahu je možné provést i z finančních prostředků účelového spotřebitelského úvěru. Úročení je výhodnější než u neúčelové varianty, ale peníze je nutné použít na bydlení a doložit to doklady. Finance jsou určeny pro nákup „pevných součástí bytu“, např. oken, podlahy či rozvodů, ovšem v některých smlouvách je uvedeno, že část peněžních prostředků můžete využít k nákupu spotřebičů nebo vybavení.

Nebankovní půjčka na malou rekonstrukci
Pro malou rekonstrukci bydlení či k nákupu nového nábytku skvěle poslouží nebankovní půjčka. Její výhodnost spočívá v tom, že nemusíte společnosti předkládat žádné doklady. Peníze tak můžete použít prakticky na cokoliv.

Ať už chcete přistoupit na celkovou přestavbu bytu nebo provést drobné úpravy, je důležité pečlivě spočítat, kolik Vás to bude stát. Podle toho se pak rozhodněte pro jeden typ z uvedených úvěrů.

Online žádost o půjčku od společnosti Flexfin